Türkiye'den destek görmedi şimdi İsrail'de satılıyor

Türkiye'den destek görmedi şimdi İsrail'de satılıyor

Dünyanın en pahalı yakıtını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor. Yakıt tasarrufu için Türk mucit Talat Mollaoğlu uzun yılların çalışması ile ortaya çıkardığı EKO 66 Yakıt Tasarruf cihazını geliştirdi. Başkent'te yapılan testti 2000 devirli Mercedes Benz marka Tır üzerinde bir saat cihazsız, ardından aynı süre cihaz takılarak çalıştırıldı. Deneyin sonunda yapılan ölçümlere göre motorun 2 litre daha az yakıt tükettiği gözlendi.

EKO 66 TASARRUF CİHAZINI GELİŞTİRDİ
Türkiye, dünyanın en pahalı yakıtını kullanan ülkelerden biri. Bu da araç sahiplerini tasarruf etmenin yollarını aramaya itiyor. İşte bu noktada, Talat Mollaoğlu adlı bir vatandaş, araçlarda yakıt tasarrufu sağlayan bir cihaz geliştirdi. EKO 66 Yakıt Tasarruf cihazının Patentini, Garanti Belgesini alan Mucit Talat Mollaoğlu Türkiye'de ve Yurt dışında muhtelif Üniversitelerde alınan raporlarla tasarrufu ispatlayan Mollaoğlu EKO && Yakıt tasarruf cihazının sadece yakıt tasarrufu sağlamadığını aynı zamanda cihazın çevre dostu olduğunu ifade etti. EKO 66 Yakıt tasarruf cihazı ile yapılan bir saatlik test sonucunda dizel yakıtta herhangi bir renk değişimi olmazken EKO 66 Yakıt tasarruf takılmadan yapılan testte bidonda artan dizel yakıtın koyu bir renk halini aldığı görülmüştür. Cihazın Karbon Monoksit ve çiğ atığı temizleyerek çevrenin kirlenmesi engellenmiş oluyor. 

DİZEL ARAÇLARDA MOTOR DA KURUM OLMASINI ENGELLİYOR
EKO 66 Yakıt tasarruf cihazı kullanılan araçlarda motor yağ değişiminin 10.000 kmm'den 40.000-50.000 km. değişim yapılması nedeni ile farklı bir tasarruf sağladığını belirten Mucit Talat Mollaoğlu özellikle dizel araçlarda motor da kurum oluşmaması nedeni ile motor parçalarının daha uzun ömürlü olması sağlandığı belirtildi.

TÜRKİYE'DE DESTEK GÖRMEDİ İSRAİL ÜZERİNDEN SATIŞ YAPILACAK
Mucit Talat Mollaoğlu cihazlarının muhtelif ülkelerde kullanıldığını ve EKO 66 Yakıt tasarruf cihazının doğanın temiz kalmasını sağladığı için bu özelliği ile yurt dışında büyük ilgi görmektedir. " Ülkemizde yetkililerden yeterli desteği görmediği için yakın bir gelecekte EKO 66 Yakıt tasarruf cihazının imalatını Makedonya da yapılacağını ve Dünya ya satışı İsrail üzerinden yapılacak olması beni üzmektedir." Dedi.

MİLLETVEKİLİNDEN MUCİTE TAM DESTEK
Deneye tanıklık edenlerden biri de MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'ydu. Halaçoğlu bu tür çalışmaların desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak konuyu meclise taşıyacağını ifade etmiştir. Halaçoğlu " EKO 66 Yakıt Tasarruf cihazını uzun süredir kendi arabasında da kullandığını ve gerek yakıt tasarrufunun sağlanması gerek emisyonun sıfır olması nedeni ile doğa dostu olması ve aracın performansının artması gibi özelliklerini aracında EKO 66 Yakıt tasarruf cihazını kullanarak Mucide her konuda yardımcı olmayı milli bir görev olduğunu düşünmekteyim" dedi.

kaynak : http://www.anadolugazete.com/turkiye-den-destek-gormedi-simdi-israil-de-satiliyor-haber-17410.html


(1) Yorum Var..


Nevzat yiğit

Allah yolunuzu acık etsin


Yorum Yazİletişim

Adres:
Altınşehir Natoyolu Caddesi. Arınç Sok. NO:12/14 A Ümraniye/ İSTANBUL
Telefon: 0216 540 4031
Email:info@eko66.com.tr
Fax: 0216 540 4051

Bazı Araç Markaları


Facebook


A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/imagick.so' - /opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/imagick.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: