Eko 66 imdada yetişti! Anayurt Gazetesi - Denetimlerde Otobüs, Kamyon ve Servis Minibüslerinin egzoz emisyon gaz ölçümleri takibe alındı.

Eko 66 imdada yetişti! Anayurt Gazetesi - Denetimlerde Otobüs, Kamyon ve Servis Minibüslerinin egzoz emisyon gaz ölçümleri takibe alındı.

NKARA- Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 1 Ağustos 2014 tarihinde yayınladığı “Egzoz Emisyonu Kontrolü” Yönetmeliğine istinaden yapılan denetimlerde Otobüs, Kamyon ve Servis Minibüslerinin egzoz emisyon gaz ölçümleri sıkı takibe alındı.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce Mahmutbey gişelerinde yapılan denetimlerde dizel ve benzinli araçlar için bilgisayarlı sistem ile ölçümler yapıyor. Denetimlerde sınırı aşan araç sahiplerine 1755 TL para cezası uygulanmaktadır.

Ayrıca egzoz emisyon ölçüm pulu olmayan araçlara da 875 TL para cezası uygulanmakta. Son yıllarda asrın mücizesi olarak dünya kamuoyunda ses getiren EKO 66 Yakıt tasarruf cihazı emisyon oranını “0” indirdiği için EKO 66 cihazı taktıran araç sürücüleri 1755 TL’lik cezalardan kurtuluyorlar.

Mucit Talat Mollaoğlu icadını Türk Milletine armağan ettiğini ve ülkemize ekonomik anlamda ve çevreyi kirletmemesi nedeni ile icadının Şehircilik ve Çevre Bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmelikle araç sahiplerine kesilecek cezalardan koruyarak imdadına yetişmiştir” dedi.

Mucit Mollaoğlu, “EKO 66 cihazının egzoz emisyonu ile beraber araçlarda yakıt tasarrufunu sağlarken 10 bin kilometrede değişmesi gereken motor yağının 50 bin kilometrede değişmesini sağlayarak araç sahiplerine önemli tasarruf sağlamaktadır.

EKO 66 Türk Patent Enstitüsü tarafından belgelenmiş ve değişik üniversitelerde yapılan deneylerle tasarruf yaptığı belgelenen ve ayrıca dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından “Garanti Belgesi” bulunan ilk ve tek “Yakıt Tasarruf” cihazıdır”dedi.


  Eko 66 imdada yetişti! Anayurt Gazetesi - Denetimlerde Otobüs, Kamyon ve Servis Minibüslerinin egzoz emisyon gaz ölçümleri takibe alındı.   Bu habere ilk yorumu sen yap..


Yorum Yazİletişim

Adres:
ALTINŞEHİR NATOYOLU CAD, Arınç Sk. NO.12/14 A, 34776 Ümraniye/İstanbul
Telefon: 02165404031
Email:info@eko66.com.tr
Fax:

Facebook