Dünyanın en pahalı yakıtını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor

Dünyanın en pahalı yakıtını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor

Dünyanın en pahalı yakını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor... Yakıt tasarrufu için Türk mucit Talat Mollaoğlu bir cihaz geliştirdi. kamyonet bir saat cihazsız, ardından aynı süre cihaz takılarak çalıştırıldı. Deneyin sonunda yapılan ölçümlere göre motorun 2 litre daha az yakıt tükettiği gözlendi. Cihazın maliyeti motor hacmine göre, 500 tl ile 3 bin tl arasında değişiyor.

Türkiye, dünyanın en pahalı yakıtını kullanan ülkelerden biri... Bu da araç sahiplerini tasaruf etmenin yollarını aramaya itiyor.
İşte bu noktada, Talat Mollaoğlu adlı bir vatandaş, araçlarda yakıt tasarrufu sağlayan bir cihaz geliştirdi. Mollaoğlu'nun buluşu cihaz, bir kamyonette test edildi.


  Dünyanın en pahalı yakıtını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor   Bu habere ilk yorumu sen yap..


Yorum Yazİletişim

Adres:
Altınşehir Natoyolu Cad. Arınç Sok. TR 9001 NO:12 D/14-34771 Dudullu Osb/Ümraniye/ İSTANBUL
Telefon: 0216 540 4031
Email:info@eko66.com.tr
Fax: 0216 540 4051

Bazı Araç Markaları


Facebook


A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/imagick.so' - /opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/imagick.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: